نکات مهم در طراحی مدار فرمان تابلو برق

نکات مهم در طراحی مدار فرمان تابلو برق:

طراحی مدار فرمان

۱- هیچگاه در مسیر تغذیه موتور کلید یا دیژنکتور از کنتاکت رله شیشه‌ای استفاده نگردد زیرا با توجه به کم بودن فاصله کنتاکتها باهم، امکان دارد جرقه تولید شده و کنتاکتها ذوب شود. بهتر است در این مواقع از کنتاکتور با توان حدود سه برابر توان موتور استفاده گردد.

۲- هیچگاه از دیود برای مدار لامپ تست در مدارات AC استفاده نگردد؛ برای مدار فوق از کنتاکت باز استفاده گردد.

۳- در صورتیکه در فیدرهای ورودی از لامپ سیگنال و ولتمتر استفاده می‌گردد سعی گردد لامپ سینگنال از زیر کلید و ولتمتر از بالای کلید تغذیه گردد(یابالعکس).

۴- مقدار جریانی که در یک ثانیه یک سیم قابلیت تحمل آن را دارد از فرمول زیر محاسبه می‌گردد.
سطح مقطع=  S 200 × S = Imax
جریان ماکزیم=  Imax

۵- سیم‌هایی که مستقیماً از روی باس بار گرفته می شود باید کمتر از ۲٫۵ میلیمتر مربع نباشد و ایزوله گردد. در صورتیکه قطر سیم از حد معین A بیشتر شود نیاز به ایزوله ندارد:
۲۰۰×S = A

۲۰ نکته کاربردی در طراحی تابلو برق با قابلیت نگهداری آسان

توسط مدیریت سایت | ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵بدون دیدگاه

طراحی تابلو برق و رک های صنعتی نیاز به تجربه و تخصص برای طراحی آن به شکلی کاربردی با قابلیت نگهداری آسان دارد. تابلو برق ها در کلیه واحدهای صنعتی کمک فراوانی به مهندسان و کاربران برای انجام امور کنترلی می کنند و در واقع مانند مغز متفکر خط تولید و انجام کلیه امور کنترل و اتوماسیون صنعتی هستند. تابلو برق ها شامل کنترل کننده های صنعتی، درایوها، کنترل کننده های حرکتی و … هستند که باید طراحی ساده به دور از هرگونه اضافات و کاملا کاربردی داشته باشد. در این مقاله به ۲۰ نکته مهم که طراحان تابلو برق ها باید در نظر داشته باشند می پردازیم.

پیش از این، در مقاله ای به نام سه نکته مهم در ساخت تابلو برق  رک های صنعتی به بررسی سه نکته مهم در ساخت تابلو برق ها پرداختیم. این نکات شامل ۱. مستندسازی ۲. اجتناب از حرارت و ۳. لامپ ها: در بیرون و درون پنل بود که به سه نکته مهم در طراحی تابلو برق پرداخته بود. در این با اشاره به ۲۰ نکته که برای طراحان و سازندگان تابلو برق های صنعتی اهمیت دارد، می پردازیم که به آن ها کمک می کند از قابلیت نگهداری و کاربری آسان تابلو برق و رک صنعتی خود اطمینان حاصل کنند.


۱. یک درگاه(port) برقراری ارتباط با PLC در خارج از تابلو موجود باشد و یک پریز با فیوز ۱۲۰ولت

۲.اگر PLC با منبع AC تغذیه می شود، دارای یک فیلتر بروی کنترل کننده Power که از ترانسفورماتور ثانویه می آید، باشد.

۳. به مشتری خود یک کپی از برنامه نوشته برای PLC روی یک CD یا یک مکان امن اینترنتی بدهید.

۴. لامپ های اعلام خطر مهم مثل خطای PLC، باتری، Force Communication را به خارج از پنل بیاوریم یا به HMI  متصل کنیم.

۵. از یک اتصال AUX بروی کلید توقف ضروری(Emergency Stop) و قطع کننده های اتصال استفاده کنید که در PLC و HMI قابل تشخیص باشد.

 

۶. اطلاعات مربوط به کارهای تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه(PdM: Predictive Manitenance) را برای مشتری خود مکتوب کنید تا زمان های خوابیدن و از کار افتادن خط تولید که برای آن زمان بندی انجام نشده است، پیش گیری کنید.

۷. یک دسترسی از راه دور برای تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه PdM در طراحی تابلو برق لحاظ کنید، بنابراین در زمان مقرر اندازه گیری های مربوط بدون باز کردن تابلو برق می تواند انجام شود.

۸. همیشه بخش های بزرگ را به زیر روال های(Sub-Routine) تقسیم بندی کنید تا کاربران به راحتی بتوانند کل سیستم را درک و بخش مختلف را دنبال کنند.

۹. از شیوه های برنامه نویسی استاندارد استفاده کنید تا تغییرات در آینده قابل انجام باشد.

۱۰. برای اخطارهای تعمیرات پیشگیرانه(PM: Preventive Maintenance Alerts) برنامه نویسی لازم را انجام دهید، که شامل اخطارهای الکتریکی PM بروی تجهیزات باشد.

۱۱. اگر نزم افزار برنامه نوسی PLC بیت های وضعیت(status) و یک ساختار کامل برای کلمات مربوط به PLC که قابل مشاهده در یک جدول باشد را ارائه نمی کند، یک Subroutine برای نمایش دادن بیت ها وضعیت کنترل کننده با رویکرد عیب یابی آسان، ایجاد کنید. مطمئن شوید که اطلاعات آن شامل کدهای خطای کنترل کننده، Real-Time Clock، بیت ها وضعیت که ابتدا Scan شده است و … باشد.

۱۲. یک نسخه backup از برنامه PLC بروی PLC EEPROM قرار دهید تا در زمان خطای حافظه به صورت خودکار برنامه مجددا Load شود.

۱۳. از اتصالات کمتری استفاده کنید تا زمان تعمیرات پیشگیرانه یا PM را کاهش دهید و قابلیت اطمینان را افزایش دهید.

۱۴. کلیه ورودی/خروجی های اضافی بروی ترمینال ها را نام گذاری کنید.

۱۵. مطمئن شوید که کلیه تغییرات کاملا ثبت شده باشد و اطلاعات آن با اطلاعات تعمیرات و نگهداری به اشتراک گذاشته شود.

۱۶. یک سیستم اخطار اتوماتیک داشته باشید که ولتاژ خنثی کننده به زمین از ۲ ولت فراتر رفت، به صورت خودکار اعلام خطر کند، یا اگر نشانه های مشابه دیگری وجود داشت که می توانست PLCها یا سایر دستگاه های کنترلی را در خطر دهد.

۱۷. در تابلو برق های بزرگ، از لامپ های بیشتری برای ایمنی و سادگی نگهداری استفاده کنید.

۱۸. یک نشان دهنده دمای تابلو برق در آن قرار دهید، که به صورت ویژه اخطار دمای بیش از حد بدهد.

۱۹. در اطلاعاتی که مشتری ارائه می کنید، بخش های مربوط زمان های تعمیرات و زمان مشخص بین از کار افتادن (MTBF: Mean Time Between Failure) را مشخص کنید.

۲۰. زمانی که MTBF یک مقدار مشخص و عددی نیست به عنوان مثال برای یک دستگاه الکترومکانیکی، مقادیر مربوط  به زمان فعال بودن آن را به مشتری ارائه کنید.

 

کلمات کلیدی : تابلو - فرمان- مدار-  طراحی - صنعتی

 Copyright © 2015. PARTO GOSTAR IRIC Company - PGICO.IR

Top