رله لاجینگ

پروژه رله لاجیک مربوط به نصب و تست و راه اندازی دستگاه های پیش گرم ماشین دامی بار همراه با اصلاح تابلو مدارات فرمان در واحد pu 08 مجتمع فولاد مبارکه می باشد .سیستم مذکور شامل دو قسمت تاندیش و دامی بار می باشدو باید در مجموع ۱۴ تابلو جایگزین در دو واحد مربوطه جایگزین PLC مورد استفاده از سری S7300 می باشد و تعداد I/O های مربوط به این پروژه حدود ۵۰۰ ورودی و خروجی می باشد که در هر تابلو یک PLC قرار داده شده است .

محل نصب :مجتمع فولاد مبارکه اصفهان

  

·         سیستم کنترل بویلر واحد ۵۵

  

هدف از اجرای این پروژه ، بهینه سازی و نوسازی سیستم کنترل بویلر واحد ۵۵ فولاد مبارکه می باشد.در این پروژه سیستک کنترل قدیمی بویلر ۵۰ تنی مربوط به تامین بخار واحد نورد سرد فولاد مبارکه تعویض و سیستم جدید بر مبنای PLC های سری ۳۰۰ زیمنس طراحی و نصب و راه اندازی گردید.
همچنین سیستم مانیتورینگ با استفاده از نرم افزار Wincc طراحی و اجرا گردید.

       محل نصب : مجتمع فولاد مبارکه

 

·         پروژه کنترل و مانیتورینگ کارخانه طلای موته


عملکرد سیستم به این صورت است که برای کنترل مراحل مختلف استخراج طلا از معدن طلای موته و مانیتورینگ ورودی ها و خروجی ها و همچنین ثبت اطلاعات و ایجاد آلارم های لازم در برنامه ، از ۴ عدد PC صنعتی به همراه مانیتور و پرینتر استفاده شده است . یکی از PC های صنعتی به یک تلویزیون ۴۲ اینچ متصل است که عملکرد کلیه قسمت های کارخانه را در در یک نمای کلی در اختیار کاربر قرار می دهد.این PC ها از طریق شبکه اترنت به CPU متصل شده اند.ضمن اینکه اطلاعات مربوط به سیستم آسیا در این کارخانه نیز ، از طریق شبکه پروفی باس به تابلوی اصلی ارسال می شود.

PLC مورد استفاده ، از برند زیمنس سری ۴۰۰ می باشد. تمام مراحل نصب و راه اندازی این پروژه و مونتاژ تابلوها توسط شرکت اجرا شده است...

·         پروژه اتوماسیون و تله متری آب و فاضلاب شهرضا

 

هدف از اجرای این پروژه ، جمع آوری اطلاعات از کلیه چاههای تامین کننده آب شرب شهرستان شهرضا ، ارسال برای مرکز کنترل می باشد. مانیتورینگ مراحل پمپاژ آب برای مصارف شهری از دیگر مزایای اجرای این طرح بود.

در این طرح از PLC های سری ۳۰۰ زیمنس استفاده شده است که توسط آن کلیه اطلاعات هر چاه جمع آوری و از طریق شبکه اترنت متصل به تجهیزات مخابراتی ، برای مرکز کنترل ارسال می گردد.

مهمترین مزیت اجرای این طرح جلوگیری از هدر رفت آب می باشدوضمن اینکه به دلیل در دسترس نبودن و دور بودن مسافت چاهها از یکدیگر و صعب العبور بودن مسیرها ، بهره برداری از چاهها توسط اپراتور ، مخصوصا در فصل زمستان به سختی انجام می گرفت که پس از اجرای این پروژه ، کلیه کنترل ها از طریق مرکز کنترل واقع در شهرستان شهرضا امکان پذیر شد.


محل نصب : چاههای آب رسانی ، ایستگاههای خروس گلو و تنگ آهن و پمپاژ

 

·         پروژه کنترل و مانیتورینگ سیستم خنک کننده

 

سیستم کنترل اولیه مربوط به خنک کاری آب سیکل های بسته آب و روغن نیروگاه شهید منتظری با مدارهای فرمان قدیمی اجرا شده بود.در این سیستم قابلیت کنترل پمپها به طوری که بتوان فرآیند خنک کاری به طور بهینه انجام داد وجود نداشت بعلاوه سیستم مانیتورینگ آلارم وسیگنال نیز ضعفهای فراوانی داشت با اجرای سیستم کنترل جدید بر مبنای استفاده از PLC  و…. HMJ قابلیت کنترل بهینه فرآیند و نیز مانیتورینگ بهینه آلارم و سیگنال فراهم گردید.

 

محل نصب : نیروگاه شهید منتظری

 1.اتو ماسیون دستگاه اسپارکر اتو ماتیک

2.اتو ماسیون خط تولید کارخانه تولید رب
 3.اتو ماسیون خط رنگ با سروو و اینورتر


 کلمات کلیدی: رله - مانیتورینگ - لاجینگ - اتو ماسیون - اسپارکر- PLC- سیستم

 Copyright © 2015. PARTO GOSTAR IRIC Company - PGICO.IR

Top