Automation Studio نرم افزاری جامع و کاربردی برای شبیه سازی و تست مدارات الکتریکال ، هیدورلیک و پنوماتیک میباشد که طراحان میتوانند با استفاده از آن مدارات خود را طراحی ، شبیه سازیو اشکال یابی کرده و نقشه های مورد نیاز خود را ایجاد نمایند .

طراحی  و رسم مدار فرمان :

در این نرم افزار کتابخانه های قدرمندی شامل انواع المان های برق صنعتی مانند استارت ، کنتاکتور ، موتور تک فاز ، موتور سه فاز ، فیوز ، بیمتال ،  المان های هیدرولیکی و پنیوماتیکی مانند کمپرسور ، شیرهای پنیوماتیکی ، دستگاه پرس ، قطعات دیجیتال مانند گیت های منطقی ، تایمر ها ، کانترها و سایر اداوات مورد نیاز مانند PLC و… وجود دارد که کاربر میتوانند با استفاده از آنها مدار خود را طراحی و رسم کند . تا اینجا عمل کرد نرم افزار مانند سایر نرم افزارهای CAD همچون اتوکد و ایپلن است ( و شاید تا حدودی ضعیف تر از این نرم افزارها)

در این نرم افزار کلیه سنبل ها و المان ها مطابق استاندارد های ISO، IEC، JIC و NEMA طراحی شده و در کتابخانه قرار گرفته اند . کاربر میتواند از سنبل های هر استاندارد در نقشه های جداگانه یا در کنار هم ( در یک نقشه) استفاده کند . 

در نقشه میتوان از سنبل های الکتریکی ، پنیوماتیکی ، کنترلری  ، عکس ، توضیح و… بدون محدودیت استفاده نمود . همچنین امکان قرار دادن عکس ، فایل پیوست ، فیلم و… برای هر سنبل امکان پذیر است :

  

شبیه سازی مدار  :

بعد از رسم مدار ، کابر میتواند آن را شبیه سازی کند . در نرم افزار بعد از شروع شبیه سازی کلیه المان های موجود فعال شده و کاربر میتوانند با باز و بسته کردن کلید یا شیرهای  پنوماتیک یا …. نیرو را به سایر المان های موجود منتقل  کرده و عمل کرد مدار را مشاهده کند . شبیه سازی با استفاده از المان های  Simulation Pace کنترل میشود :

در حین شبیه سازی عملکرد اجزا به صورت گرافیکی ( انیمیشن ) نمایش داده میشود ، همچنین کاربر میتواند با استفاده از المان های همچون Dynamic Measuring Tool و Fluid Power and Electrical Plotter مقادیر پارامتر های مختلفی همچون ولتاژ ، جریان ، فشار و… ( بسته به نوع المان های الکتریکی یاپنیوماتیکی  یا … استفاده شده ) را مشاهده کند ، کاربر همچنین می تواند با استفاده از I/O interface kit یا یک OPC Client Server وضعیت های دیجیتالی مختلف را ایجاد کرده و آن را به سخت افزار جانبی ( که معمولا یک PLC است) ارسال کند :

  

تحلیل و نمایش نقشه :

در تمامی پروژه های اتوماسیون یک  از موراد حیاتی ، نمایش نحوه ی عمل  کرد مدار به کارفرما میباشد . در AOUTOMATION STUDIO کاربر میتواند با رسم دیاگرام تک خطی در کنار مدار اصلی  و همچنین شبیه سازی مدار به صورت انیمیشن و همچنین ایجاد بلوک های مختلف  مانند درب ، آسانسور ، خط  انتقال ، ریل  و… این امر به بهترین شکل ممکن انجام دهد .

  

قابلیت فیلم برداری از پروسه ی شبیه سازی شده و ایجاد انیمیشن از آن از دیگر قابلیت های این نرم افزار است.

  

توجه داشته باشید :

  • Automation Studio دارای راهنمای (help) قوی و کاربری است ، همچنین شرکت سازنده برای این نرم افزار مجموعه ای فیلم های آموزشی را منتشر کرده است که شما میتوانید آنها را در پوشه Tutorial_Movies در صفحه ی دانلود مشاهده کنید . برای دانلود تمامی فیلم ها با حجم 587 مگابایت کلیک کنید ، امکان مشاهده فیلم ها به صورت آنلاین از طریق این صفحه وجود دارد . ( در صفحه دانلود ، فیلم ها به صورت تک تک و تفکیک شده برای دانلود در دسترس شما قرار دارد ) .
  • آموزش مقدماتی این نرم افزار  از اینجا دانلود کنید ..

حجم و ورژن نرم افزار: ورژن 6.0.0.10 با حجم 1.08 گیگابایت


 Password : Autom.ation_Stud.io_6.0.0.10@www.nonlinear.ir


 Copyright © 2015. PARTO GOSTAR IRIC Company - PGICO.IR

Top