LabVIEW یکی از نرم افزار  کاربردی در رشته های فنی مهندسی ، پزشکی ، ریاضی و … میباشد  که از محبوبیت ویژه ای در میان مهندسان برق و الکترونیک برخودار است . در این نرم افزار کاربران میتوانند با استفاده از زبان گرافیکی  G در واسط کاربری نرم افزار ( front panel) برنامه های خود را رسم نموده و سپس به انشار آنها در فرمت های مختلف بپردازند .

با توجه به گسترده بودن حیطه ی  کاربرد این نرم افزار قدرمند شرکت NI ( سازنده ی  نرم افزار) برای آن ماژول های مختلفی را ارائه نموده است ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار و دانلود نرم افزار labview + ماژول هاي كاربردي + فایل ها و کتاب های آموزشی ادامه را بخوانید .

LABVIEW با توسعه ی زبان گرافیکی  G تحولی اساسی در برنامه نویسی  ایجاد کرده است ، در این نرم افزار کاربران میتوانند بدون نیاز به هر نوع اطلاعات فنی از برنامه نویسی برنامه های خود را با استفاده از  بلوک دیاگرام های موجود رسم نمایند  .

  • داده های ورودی  به کارت های  DAQ را توسط نرم افزار شبیه سازی  کنند .
  • داده های ورودی به پورت های کامیپوتر را به منحنی ، گراف و… تبدیل کنند .
  • توسط پورت های کامیپوتر یا کارت های DAQ  دستگاه های  جانبی  را کنترل  نمایند .
  • داده های  پیوسته و گسسته را به نرم افزار وارد کرده و تبدیلات مختلف ( نظر  فوریه ، Z ، لاپلاس و … ) را بر روی آن انجام دهند.
  • توسط ماژول های ارائه شده با کامپایلرهای مختلف ارتباط  برقرار کرده و خروجی آن را شبیه سازی نمایند .
  • کلیه نرم افزارهای که نوشتن آنها توسط زبان های متنی به روزها و ماه ها وقت نیاز دارد را در کمترین زمان ایجاد کنند  .
  • و سایر ویژگی های که می توانید آنها را در  سایت سازنده ی  نرم افزار مشاهده نمایید .

LABVIEW در دو ورژن ۳۲ و ۶۴ بیت برای ویندوزهای  ۳۲ و ۶۴ بیت ارائه شده است ، این نرم افزار با کلیه سیستم عامل های ویندوز سازگار بوده و كاربر ميتواند بعد از نصب  آن ، ماِژول جانبي آن را در  كنار آن نصب و استفاده نمايد . در زير توضيحات مروبط  به نرم افزار و ماژول  هاي  مختلف  اين نرم افزار  را مشاهده ميكنيد :

NI LabVIEW  :

Lab View (مخفف  Laboratory Virtual Instrument Engineering Workbench )، يکی از نرم افزار مهندسی است که کاربران با استفاده از زبان مخصوص آن به نام زبان G میتوانند در آن برنامه نویسی کنند . در زبان قدرمند G از بلوک دیاگرام ها برای نوشتن برنامه ها استفاده میشود ، که این امر منجر به  مشخص بودن مسیر برنامه و عدم پیچیدگی آن خواهد شد . با نرم افزار لب ویو شما میتوانید هر  کاری  انجام دهید ، نوشتن برنامه های  HMI ، نرم افزارهای تحت ویندوز ، واسط  های  SCADA و… نمونه کاربرد های  است که از لب ویو میتوان در آنها استفاده نمود .

Labview تحولي اساسي و نوين در شيوه هاي زبانهاي برنامه نويسي ايجاد کرده است. برنامه نويسان بدون نوشتن هيچ کدي برنامه هاي قدرت مندي را تنها با ابزارهاي گرافيکي موجود در برنامه ايجاد ميکنند. روش کار به اين صورت است که تنها اشياء را از پالتهاي control و functions برداشته و در پنجره front panel قرار ميدهيم و سپس به وسيله سيم کشي هاي صحيح آنها را به يکديگر اتصال ميدهيم. Labview يک زبان برنامه نويسي همه منظوره بوده و با آن ميتوان کارهاي برنامه نويسي شبکه ، پايگاه داده، ورودي و خروجي فايل و غيره را انجام داد.

NI LabVIEW Real-Time Module :

یکی از ماژول های ارائه شده برای نرم افزار لب ویو Real-Time Module است که توسط آن میتوانید واسط گرافیکی را برای پروژه های خود ایجاد کنید ، در واقع این ماژول واسطی میان نرم افزار لب ویو و سخت افزارهای NI CompactRIO, NI Single-Board RIO, PXI, vision systems, or even third-party PCs  است که به کاربران اجازه میدهد تا برنامه های گرافیکی خود مانند سیستم های  HMI ، واسط  های گرافیکی چند منظوره و… را به سخت افزارهای مختلف اتصال  دهند . شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید .

NI LabVIEW Database Connectivity Toolkit :

NI LabVIEW Database Connectivity Toolkit ابزاری برای توسعه ی برنامه های که در جمع آوری و پردازش اطلاعات کاربرد دارند میباشد ، با استفاده از این ماژول میتوانید به سادگی با  پایگاه داده ی  SQL (  مخفف structured query language ) ارتباط  برقرار کرده و بدون نیاز به دانستن نحوه ی کار با آن اطلاعات خود را در آن ذخیره کرده یا از آن بخوانید . در این نرم افزار پایگاه داده میتواند Microsoft Access, SQL Server و  Oracle باشد . شما می توانید با مراجعه  به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید .

NI LabVIEW Report Generation Toolkit for Microsoft Office :

اين ماژول به کاربران این امکان را میدهد تا از  برنامه های  خود گزارش  های قابل  ویرایش  برای  نرم افزار  های  موجود در آفیس  ماکروسافت ( ورد یا اکسل  یا …) ایجاد کنند .  این گزارش  میتواند شامل  هر چیزی  همچون داده های  پردازش  شده توسط  نرم افزار  یا اطلاعات وارد شده در آن یا … باشد . کار با این ماژول بسیار ساده است و راه اندازی  آن در  مشخص  کردن نوع داده  و نحوه ی  ثبت آن خلاصه میشود .  شما می توانید با مراجعه  به این آدرس اطلاعات بیشتری  در  مورد این نرم افزار بدست آورید .

NI LabVIEW Touch Panel Module :

NI LabVIEW Touch Panel Module ابزاری  برای  توسعه ی  برنامه ی  HMI میباشد  . توسط  این  ابزار  میتوانید واسطي  را برای نصب بر روی Windows CE  و  Windows XP  ماکروسافت ایجاد کنید .

این نرم افزار شامل  بخش  های  مختلفی  همچون پیکربندی  شبکه ( برای  مشخص  کردن نحوه ی  ارسال و دریافت داده ) ، آنالیز  گر  داده ، واسط  کاربری  قابل  برنامه و… است ، همچنین کاربر  میتواند فایل  خروجی آن بر روی  تجهیزات ساخته شده توسط  شرکت NI ( NI CompactRIO, Compact FieldPoint, and Compact Vision System ) نصب کند .  شما می توانید با مراجعه  به این آدرس اطلاعات بیشتری  در  مورد این نرم افزار بدست آورید .

NI LabVIEW PID and Fuzzy Logic Toolkit for Windows :

NI LabVIEW PID and Fuzzy Logic Toolkit for Windows الگوریتم ویژه ای  را به پروژه های  کنترلری  شما اضافه میکند ، با جمع آوری  توابع کنترل PID (Proportional-Integral-Differential) و  فازی  در این toolkit  و  پردازش  آنها در نرم افزار    LabVIEW  شما میتوانید به سرعت برنامه های  خود را برای  کنترل  اتوماتیک توسعه دهید .شما می توانید با مراجعه  به این آدرساطلاعات بیشتری  در  مورد این نرم افزار بدست آورید .

NI LabVIEW FPGA Module :

NI LabVIEW FPGA Module ماژولی  است که برای  برنامه نویسی  تراشه های  FPGA و گسترش  پروژه های  مربوط به آنها ارائه شده است ، در این ماژول  کاربر میتواند برای تراشه های Xilinx  با زبان گرافیکی G برنامه بنوسد و آن را به تراشه منتقل  کند .شما می توانید با مراجعه  به این آدرس اطلاعات بیشتری  در  مورد این نرم افزار بدست آورید .

NI LabVIEW Internet Toolkit :

Internet Toolkit به شما این امکان را میدهد تا برنامه های ایجاد شده توسط  نرم افزار لب  ویو را به اینترنت   متصل  کنید و  داده های پردازش  شده توسط  آنها را به  موقعیت های  دلخوا از طریق  پروتکل های  FTP  و Telnet  یا با استفاده از Web browser و  implement SSL   ارسال نموده یا  اطلاعاتی  را  دریافت نمایید . شما می توانید با مراجعه  به این آدرس اطلاعات بیشتری  در  مورد این نرم افزار بدست آورید .

LabVIEW Robotics Module :

LabVIEW Robotics Module ماژولی  کاربردی  در  رباتیک  میباشد ، در این نرم افزار تمامی  ابزار های  مورد نیاز  برای  طراحی  ، شبیه سازی  و  کنترل  یک سیستم خودمختار وجود دارد . در  این نرم افزار بیش از ۸۰۰۰ ابزار  اندازه گیری برای  وارد کردن داده های  مجازی  به محیط  شبیه سازی  وجود دارد ، این ابزار  ها به کاربر  امکان میدهد تا پروژه ی  خود را محیطی  مجازی  که بسیار به واقعیت نزدیک است شبیه سازی  نماید . شما می توانید با مراجعه  به این آدرس اطلاعات بیشتری  در  مورد این نرم افزار بدست آورید .

NI LabVIEW Embedded Module for ARM Microcontrollers :

اين ماژول یکی از ابزارهای برنامه نویسی  میکرو کنترلرهای  ۳۲ بیتی مبتنی بر هسته ی ARM می باشد که کاربران در آن میتوانند با زبان گرافیکی برای هسته های ARM7, ARM9 و  Cortex-M3  برنامه بنویسند ، یکی از ویژگی ها بازر این نرم افزار سازگاری آن با کامپایلر  قدرمند KEIL و قابلیت شبیه سازی پروژه های نوشته شده در آن میباشد . در این نرم افزار  میتوانید برنامه های  خود بر روی برد های Keil MCB2300 evaluation ، LM3S8962 evaluation ، Keil MCB2400 evaluation و… دیباگ نمایید .  شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید .

NI LabVIEW Control Design and Simulation Module :

NI LabVIEW Control Design and Simulation Module  ماژولی برای طراحی و شبیه سازی سیستم های دینامیک ، کنترل کننده های سطج بالا و ایجاد ارتباط میان سیستم های کنترل نرم افزار با سخت افزارهای جانبی  میباشد .  شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید .

NI LabVIEW Advanced Signal Processing Toolkit :

NI LabVIEW Advanced Signal Processing Toolkit ماژولی  قدرمند برای کار با سیگنال ها میباشد ، کاربران با استفاده از این ماژول  میتوانند اعمال زیر را انجام دهند :

Wavelet and filter-bank design for short-duration signal characterization, noise reduction, and detrending
Time-series analysis — statistical analysis for description, explanation, prediction, and control
Time-frequency analysis — analytical, graphical tools for signals with evolving frequency content

شما می توانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید .

labview multisim connectivity toolkit beta :

نرم افزار مولتی سیم یکی از نرم افزار الکترونیک است که کاربران توسط آن میتواند مدارات مختلف الکترونیکی را تست و شبیه سازی  کنند . ماژول labview multisim connectivity toolkit beta این امکان رابه کاربران میدهد تا داده های خروجی نرم افزار مولتی  سیم ( مانند اندازه و شکل  موج ولتاز ها و جریان و … ) را در نرم افزار لب ویو مشاهده نموده و با توجه به مقادیر و پارامتر های  مختلف آن ( نظیر دامنه ، اندازه و … ) پروسه های متناظری را انجام دهند .شما می توانید با مراجعه به این آدرساطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار بدست آورید .

توجه داشته باشید که :

  • نمونه مثال های عملی نرم افزار لب ویو را در  این لینک مشاهده کنید .
  • بسته ی آموزشی LabVIEW Basics I & II Interactive Computer-Based Training  در صفحه ی دانلود وجود دارد ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بسته به این آدرس  و این آدرس  مراجعه کنید .
  • در صورتی که ماژول مورد نظر شما د  صفحه ی  دانلود وجود ندارد، میتوانید با مراجعه به این صفحه  و بعد از  ثبت نام در سایت اصلی  نرم افزار آن را  دانلود کنید . ( توجه داشته باشید که شما باید نرم افزار لب  ویو را از  سایت ما دانلود کرده باشید تا لیسانس های مربوطه به درستی کار کنند )

پسورد:ندارد

 

 Copyright © 2015. PARTO GOSTAR IRIC Company - PGICO.IR

Top