نرم افزار OrCAD یکی از قدیمی ترین و حرفه ای ترین نرم افزارهای آنالیز و شبیه ساز مدارات الکترونیکی است که جایگاهی ویژه در مجامع علمی جهانی دارد . دقت تحلیل این نرم افزار به حدی است که در اکثر آزمایشگاه های الکترونیک و در صنایع قطعه سازی ( برای تست مدارات داخلی قطعات) و در فعالیت های تحقیقاتی و علمی از این نرم افزار استفاده می شود .

در این نرم افزار میتوان مدار را از نظر ولتاژ dc و ولتاژ ac و …. مورد تحلیل وبررسی قرار داد ، ویژگی که باعث برتری این نرم افزار نصبت به دیگر نرم افزار های هم تراز میشود ، قابلیت مشاهده تاثیر انواع پارمتر ها مانند ، دما و نویز و… بر روی مدار میباشد ، شبیه سازی مدارات آنالوگ با این نرم افزار ، مانند تست مدار در عمل است . برای  دانلود نرم افزار Cadence SPB OrCAD 16.60.032 و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ادامه ی مطلب را بخوانید .

orcad یک مجموعه ی نرم افزاری است که کاربران با استفاده از آن میتوانند به شبیه سازی مدارات خود پرداخته و برای آن فیبر مدار چاپی بسازنده ، orcad ازسه بخش اصلی تشکیل شده است :

Cadence PSpice A/D and Advanced Analysis :

Cadence® PSpice® یک میحط گرافیکی پیشرفته است که کاربران میتوانند با استفاده از ان مدارات انالوگ و mixed-signal را شبیه سازی کند . PSpice یک ابزار پیشرفته برای تحلیل مدارات الکترونیکی است که باعث افزایش سرعت و دقت طراحی میشود .

در PSpice میتوان هر مدار انالوگی را شبیه سازی کرد ، این نرم افزار دارای رنج وسیعی از قطعات الکترونیکی شامل مقاومت ، خازن ، ایسی ، سلف و … و همچنین مدل های همچون igbt ، منبع تولید PWM ، مبدل های DAC و ADC و… است . این نرم افزار دارای یک بخش جانبی به نام PSpice A/D است که کاربران با استفاده از ان میتوانند مدل های شبیه سازی برای ترانسفومانور و سلف های DC را تولید کنند .

در این نرم افزار امکان انجام تحلیل های همچون temperature and stress analysis, electro-mechanical simulation, worst-case analysis, Monte Carlo analysis, and curve-fit optimizers + سایر تحلیل های عادی ( جاروب aC و DC و… ) وجود دارد و کاربر درصورت نیاز میتواند داده های شبیه سازی را در نرم افزار MathWorks MATLAB نیز تحلیل کند .

Cadence OrCAD Capture and Capture CIS :

OrCAD Capture محیط شماتیک اصلی نرم افزار OrCAD است که کاربران میتوانند بعد از طراحی مدار خود در آن ، علاوه بر انجام شبیه سازی ، برای آن فیبر مدار چاپی طراحی کنند . این بخش از نرم افزار از Cadence® PSpice برای شبیه سازی مدار استفاده می کند .

در OrCAD Capture کتابخانه های قدرمندی شامل بیش از 3000 قطعه ی الکترونیکی وجود دارد و وجود دو ابزار component information system (CIS) و the Cadence ActiveParts Portal در آن باعث افزایش سرعت طراحی خواهد شد .

Cadence OrCAD PCB Designer :

OrCAD PCB Designer نام بخش دیگر نرم افزار ORCAD است که کاربران بعد از طراحی شماتیک در محیط CAPTURE میتواند با انتقال قطعات به این محیط ، فایل PCB مورد نیاز خود را طراحی کنند . این نرم افزار نیز مانند سایر نرم افزار های همتراز الکترونیک همچون پروتل یا پروتوس دارای بخش های مختلفی مانند constraint manager, design capture technology, component tools, a PCB editor, an auto/interactive route میباشد .

Cadence OrCAD Signal Explorer وCadence OrCAD FPGA System Planner وCadence ActiveParts Portal بخش های دیگر این نرم افزار هستند که شما میتوانید با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری را در مورد انها کسب کنید .

توجه داشته باشید که :

password: SPB_OrC_AD_16.6@www.nonlinear.ir

 Copyright © 2015. PARTO GOSTAR IRIC Company - PGICO.IR

Top