بدون شک بهترین نرم افزار برای طراحی و رسم نقشه های الکتریکال ، نرم افزار Autodesk AutoCAD Electrical میباشد ، در این نرم افزار قدرمند تمامی  نیازهای طراح برای رسم یک نقشه ی مدرن و پویا رفع شده و کاربر میتواند بدون نیاز به نرم افزارهای دیگر تمامی بخش های نقشه ی خود را رسم نماید ( بخش های مختلفی همچون دیاگرام تک خطی ، نقشه ی مدار فرمان و قدرت ،  نقشه ی تابلو و محل  قرارگیری قطعات ، نقشه های راهنما و نصب  و … ) .

برای دانلود نرم افزار autocad electrical 2015   و کسب اطلاعات بیشتر در مورد  آن ادامه ی مطلب را بخوانید . 
AutoCAD Electrical یکی از زیر مجموعه های  نرم افزارAutoCAD میباشد که در آن ابزارهای مورد نیاز برای رسم نقشه های الکتریکال گنجانده شده است ، در این نرم افزار نیز همچون نرم افزار  AutoCAD کاربر میتواند در محیط  1D ، 2D و 3D به طراحی و رسم پروژه های خود بپردازد ، کتابخانه های قدرمند ، استفاده ی سریع و آسان از نرم افزار ، تمپلیت های و مدارات آماده و… از ویژگی های  بارز این نرم افزار میباشد .  برای آشنایی بیشتر شما با این نرم افزار در زیر تصاویری از محیط ان آورده شده است ، برای مشاهده ی تصاویر در اندازه ی واقعی بر روی آنها کلیک کنید :

هر نقشه ی الکتریکی معمولا شامل چند بخش اصلی به نام های  دیاگرام تک خطی ، نقشه ی مدار فرمان و نقشه ی مدار قدرت و شامل چند بخش اختیاری به نام نمای تابلو ،  لیست ترمینال ها ، راهنمای  نقشه ، توضیحات / داکیومنت ها میباشد ، در نرم افزار اتوکد الکتریکال کاربر به سادگی میتواند کلیه نقشه های  فوق را ایجاد کند ، در این نرم افزار امکان مشاهده ی چیدمان قطعات به صورت دو بعدی ( یا سه بعدی  در  نرم افزار  اصلی  اتوکد ) ، امکان دریافت لیست سنبل  ها و… به صورت خودکار وجود دارد .

کتابخانه های این نرم افزار شامل نمونه های مختلفی از سنبل  های الکتریکی تک خطی ، یک بعدی و دو بعدی  برای ایجاد نقشه های مختلف ( دیاگرام تک خطی  یا نقشه های  شماتیک یا نمای  دو بعدی  تابلو ) میباشد . با انتخاب هر قطعه از  کتابخانه و قرار دادن در محیط شماتیک ، پنجره ی مربوط به مشخصات قطعه باز  شده و کاربر میتواند در آن نام سیم ها ،  نام ترمینال  ها ( مثلا تیغه های  یک کنتاکتور  یا ترمینال  یک موتور  ) و… را مشخص  کند ، نرم افزار با دریافت این اطلاعات به صورت اتوماتیک نام گذاری قطعات ،  تگ گذاری سیم ها ، ایجاد نقشه های راهنما ، ایجاد فایل های گزارش  و… را انجام میدهد و کاربر نیازی به انجام عملیات های اضافه تر ندارد .

در  نرم افزار  اتوکد امکان ایجاد تلمپت برای مدارات نیز وجود دارد ، برای مثال کاربر میتواند بخشی  یا بخش های مشترک مدارات خود را در بخش  circuit builder نرم افزار ایجاد کرده و با یک کلیک آن بخش را به مدارات خود اضافه کند .

AutoCAD Electrical کلیه نیاز های  طراح  در  رسم یک نقشه را رفع میکند . در این نرم افزار تمامی ویژگی های  AutoCAD وجود دارد و کاربر میتواند توسط آن تمامی نقشه های الکتریکال + سایر  نقشه های مورد نیاز را رسم نماید و آنها را در فرمت دلخواه ذخیره سازد .

توجه داشته باشید :

حجم و ورژن نرم افزار: ورژن 2015 در نسخه های 32 و 64 بیت با حجم 2.23 + 2.61 گیگا بایت +1.62 گیگا بایت فیلم


password:ورژن 64 بیتی Auto_CAD.Ele_ctrical.v2015.x64@www.nonlinear.ir


password: ورژن 32 بیتی Auto_CAD.Ele_ctrical.v2015.x86@www.nonlinear.ir


 

 Copyright © 2015. PARTO GOSTAR IRIC Company - PGICO.IR

Top