ekts ( مخفف Electrical Control Techniques Simulator ) و ess  (مخفف Electromechanical Systems Simulator ) دو نرم افزار  کم حجم و کاربردی  در زمینه ی  تست و شبیه سازی  مدارات الکتریکی  و الکترومکانیکی میباشد ، که کاربران با استفاده از  انها میتوانند مدارات خود را در  کمترین زمان رسم و شبیه سازی  نمایند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزارها و دانلود آخرین ورژن آنها ادامه ی مطلب را بخوانید .

 این نرم افزارها که توسط Dr. Hasan ERDALو اقای Vepa HALLIYEV نوشته و منتشراند ، دارای محیطی بسیار ساده و کاربردی هستند و کاربر میتواند بدون هیچ مشکلی  با آنها کار  کند . در این نرم افزار کافی  است قطعات را از کتابخانه به صفحه ی کار  آورده و مدار خود را رسم نماید و سپس با یک کلیک شبیه سازی را آغاز  کرده و عمل کرد مدار  خود را مشاهده نمایید .

هر  دو نرم افزار  فوق  دارای  کاربردی  مشابه هستند و شمامیتوانید با توجه به سلیقه ی  خود و همچنین روش رسم مدار  ( دیاگرام تک خطی  ( در  ekts ) یا به صورت نردبانی ( در  ess ) یکی  از  آنها برای  رسم و شبیهسازی  مدارات فرمان و قدرت الکتریکال  خود انتخاب  نمایید .

در  این نرم افزار  های  میتوانید انواع مختلفی  از  مدارات فرمان و قدرت را شبیه سازی  کنید ، شما میتوانید در  مدارات خود از  المان های  مختلفی  همچون تایمر ،  کنتاکتور ، موتور ، لامپ و… استفاده نمایید

توجه داشته باشید :

  • این نرم افزار  ها رایگان هستند.
  • کار  با نرم افزار  های فوق  بسیار ساده است،  شما میتوانید با مراجعه به منوی  help نرم افزار ها ،  آموزش  ها و مثال  های  مربوطه را مشاهده نمایید .

حجم و ورژن نرم افزار: 7.3 مگابایت


پســـــــــورد : ندارد


 Copyright © 2015. PARTO GOSTAR IRIC Company - PGICO.IR

Top